Kompletná úprava vody a vzduchu, bazény

7/10
excl. VAT:0.00,- €
incl. VAT:0.00,- €
 Facebook
 Kalkulačka mien
 Online status
 Dopravu zabezpečuje
DPDSlovenská poštaGeis
QR code
AKCIA-19%

RO- 6 STUPŇOVÁ s čerpadlom

RO- 6 STUPŇOVÁ s čerpadlom
  • RO- 6 STUPŇOVÁ s čerpadlom
(images are for illustrative purposes only)
product ID
1000222
Warranty
2 years
Standard price: 369.00,- € incl. VAT / ks, You save: 70.00,- € incl. VAT / ks (19%)
249.17,- € excl. VAT
299.00,- €Price incl. VAT
for ordering
(recycling fee is counted in the price)   
RP942141XX - 6 STUPŇOVÝ SYSTÉM RO S ČERPADLOM A MINERALIZÁTOROM

FRO 6 - RP942141XX 6 stupňový systém RO s čerpadlom a mineralizátorom                

I.stupeň filtrácie mechanickým filtrom  zabezpečuje odfiltrovanie mechanických častíc väčších ako 5 μm ako napr. piesok, bahno, hrdzu, ktoré by mohli veľmi rýchlo zaniesť a upchať systém reverznej osmózy.

II. stupeň filtrácie aktívnym uhlím 10 M 25, ktoré spoľahlivo zachytáva chlór a ďalšie oxidačné látky (napr. rôzne zlúčeniny železa) aj v nechlórovanej vode a chráni tak membránu pred fyzickým poškodením, ktoré by sa prejavilo vysokým prienikom solí cez osmotickú membránu. Aktívne uhle odstraňuje z vody taktiež trihalometány (THM - karcinogénne látky vznikajúce reakciou chlóru s mikroorganizmami) a širokú škálu ďalších škodlivých organických látok.

III.stupeň filtrácie mechanickým filtrom  1 μm zabezpečuje odfiltrovanie mechanických častíc väčších ako 1 μm ako napr. jemný piesok, sliz, zákal, ktoré by mohli relatívne rýchlo zaniesť a upchať membránu (reverznú osmózu).

IV. stupeň filtrácie reverznou osmózou (membránou)  TLC 75, ktorá je srdcom a dušou celého filtračného systému. Odstraňuje z vody 85 - 98 % všetkých kontaminantov konkrétne: biologické a bakteriologické nečistoty až 99 %, ťažké kovy 85 - 97 %, dusičnany, dusitany 85 - 97 %, pesticídy, insekticídy 85 - 97 %, rádioaktivitu 85 - 98 %, karcinogénne trihalometány ako produkt chlórovania vody. Reverzná osmóza je známa tiež ako hyperfiltrácia - najjemnejší známy spôsob filtrácie vody. Tento proces dokáže odstrániť z vody aj také malé častice ako sú ióny. Reverzná osmóza pracuje na princípe semi-permeabilnej (polopriepustnej) membrány, ktorej póry majú veľkosť iba 0,0001M. Membrána prepúšťa molekuly vody, neprepúšťa však rôzne znečisťujúce látky a nečistoty. Cez membránu preteká iba určité množstvo vody, zvyšná voda obmýva povrch membrány a odvádza znečisťujúce látky do odpadu. Týmto je zabezpečené kontinuálne samočistenie membrány, ktorá je tak chránená pred upchatím. Membrána je veľmi citlivá na vonkajšie hrubé nečistoty a preto sa do systému zaraďujú dve mechanické predfiltrácie a uhlíková filtrácia na odstránenie chlóru

V. stupeň filtrácie aktívnym uhlím  na výstupe RO membrány adsorbuje posledné zvyšky organických zlúčenín s nízkou molekulovou hmotnosťou a prispieva k odstráneniu nežiaducich pachov a zlepšeniu chuti vody.

VI. stupeň obohacovania vody minerálnymi látkami,  pričom zloženie jednotlivých prvkov je vo vyváženej podobe. Ide o nasledovné prvky: Ca - 26,4 mg/l, CO3 - 25,1 mg/l, Mg - 20,1 mg/l, HCO3 - 30,6 mg/l, Na - 1,3 mg/l, SO4 - 12,4 mg/l, K - 0,7 mg/l, Cl - 5,0 mg/l, celková mineralizácia: 121 mg/l. Po montáži mineralizačného zariadenia vodu obohatíme o dodatočné množstvo životne dôležitých prvkov pre správny vývoj človeka a jeho zdravia.

Zariadenie je vybavené pomocným čerpadlom a montuje sa vtedy, ak je nižší tlak vody v systéme ako 2,8 bar.

Rozmery : 500 x 150 x 450 (mm)

Pripojenie :  1/2 “

Filtračné vložky: FCPS5, FCCBL, FCPS20, TFC-75F, AICRO, AIMRO

(we reserve the right to change the description and specifications without prior notice)